Genel İngilizce

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce

UZMAN AKADEMİ'de Genel İngilizce Kursları Avrupa Ortak Öğrenme, Öğretme ve Değerlendirme yapısına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu çalışmanın amacı, farklı özellikler barındıran sistemlerin karşılaştırılarak, standart sınav ve testlerin kullanılmasıyla öğrencilere dil öğreniminde seviyelerin açık bir şekilde ifade edilmesidir. Hiç İngilizce bilmeyenlerden, ileri düzeyde çalışma yapmak isteyenlere kadar herkesi kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. A1 seviyesinden başlayıp C2 seviyesine kadar devam eder. Her dönem yeni kayıt olacak kursiyerler için verilen sınıflandırma sınavına göre kursiyerlerin seviyeleri belirlenerek kurlara kayıtları yapılır. 3 Ana seviye vardır. Her seviye toplam 196 ders saatinde tamamlanır.

İngilizce Kur Seviyeleri

  • A1 Seviyesi: A1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi turist olarak ziyaret etmek gibi tüm basit durumlar için yeterli olacaktır. A1 seviyesindeki bir kişi, diğer akademik ya da profesyonel amaçlı işler için yeterli seviyede değildir.
  • A2 Seviyesi: A2 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi turist olarak ziyaret etmek ve İngilizce konuşanlarla sosyalleşmek için yeterlidir, ancak daha derin arkadaşlıklar kurmak için A2 seviyesi yeterli değildir. A2 İngilizce seviyesi, aynı zamanda İngilizce konuşan iş arkadaşı ağını genişletmeye de yarar ama İngilizce dilinde çalışmak, sadece çok bilindik konularla sınırlıdır. A2 İngilizce seviyesi akademik öğrenim ya da çoğunluğu İngilizce olan kaynakları (TV, film, radyo, dergi vs.) anlama için yeterli değildir.
  • B1 Seviyesi: B1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşan kişilerle bilindik konularda konuşmak için yeterli olacaktır. B1 İngilizce seviyesine sahip kişiler, iş yerinde bilindik konulardaki basit raporları okuyabilir ve kendi alanlarında basit e-postalar yazabilir. Ancak B1 seviyesi, iş yerinde İngilizce ile tam kapsamlı olarak çalışmak için yeterli değildir. 
  • B2 Seviyesi: B2 İngilizce seviyesi, iş yerinde İngilizce çalışabilmenizi sağlar ve tabii ki de uluslararası iş yerlerinde ana dili İngilizce olmayan ve İngilizce konuşanların çoğu bu İngilizce seviyesindedir. Ancak B2 İngilizce seviyesinde çalışan bir kişi, kendi alanı dışında konuşurken anlam farklarını tam olarak anlayamayacaktır. Aynı zamanda konuşma esnasındaki ince anlamları ve ima edilen şeyleri de kaçırabilir. 
  • C1 Seviyesi: C1 İngilizce seviyesi, işte ya da akademik bir pozisyonda tam hakimiyet sağlar. C1 seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkede tam kapsamlı karar verme hakkı da sağlar. Resmi CEFR ilkelerine göre C1 İngilizce seviyesindeki bir kişi; Geniş yelpazedeki zorlu ve daha uzun metinleri anlayabilir ve tam anlamını kavrayabilir. Fikirlerini ifade arama mimiklerine girmeden akıcı ve spontane şekilde ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlı olarak esnek ve etkin şekilde kullanabilir. Karmaşık konularda net, sağlam yapılı ve ayrıntılı metinler üretebilir ve düzensel şablonları, bağlaçları ve uyumlu öğeleri kontrollü şekilde kullanabilir.
  • C2 Seviyesi: C2 İngilizce seviyesi temelde ana dil seviyesidir. Herhangi bir konuda metin okunup yazılabilir, arasında küçük fark olan ifade, duygu ve fikirler sunulabilir ve akademik ya da kişisel ortamlarda etkin katılım sağlanabilir. 

Bu eğitimi Birebir Yabancı Dil Kursu kapsamında da alabilirsiniz.

Hemen Ara