LGS’ye 7.sınıftan Hazırlanmalı Mıyız?

LGS’ye 7.sınıftan Hazırlanmalı Mıyız?

LGS’ye 7.sınıftan Hazırlanmalı Mıyız?

7.sınıf hem akademik müfredat hem de LGS’ye hazırlık açısından çok önemli bir dönem. Eğer çok iyi bir lise hayali kuruyorsak, hedefimizde iyi puanlar almak, nitelikli bir liseye yerleşmek  var ise; evet 7.sınıftan LGS’ ye yavaş yavaş hazırlanabiliriz.

7.sınıf olarak önce LGS’yi tanıyalım. Sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşan LGS’de 50 sözel, 40 sayısal olmak 90 soru var. Sözel alanda Türkçe, İnkılap, İngilizce; sayısal alanda Matematik ve Fen bilimleri çözüyor olacağız.

Nasıl Çalışalım?

7.sınıftaysak kendi konularımıza mı çalışacağız? Yoksa LGS sınavına mı? Tabii ki her zaman öncelik kendi sınıfımızda olacak. Kendi konularımızı çalışırken; bunun yanında LGS’ ye de çalışabiliriz. Hepsini yetiştirebilmek için iyi bir planlamaya ihtiyaç var. Kaliteli bir zaman yönetimi ve iyi bir planlama ile LGS için iyi bir ön hazırlık yapmış oluruz.

LGS hazırlıkta bazı konuların 7.sınıfla bağlantılı olduğunu biliyoruz. Özellikle de 7.sınıfta öğrendiğimiz konuları yeni nesil sorularla desteklemek LGS’ ye hazırlıkta çok önemli. 8. sınıfa ait konuları bekletebiliriz.

7.sınıf konularını ise çok iyi öğrenerek, bol bol yeni nesil sorular çözerek pratiği arttırabiliriz. Erkenden yola çıkıp, çalışmalara başlamak her zaman bir adım önde gitmemizi sağlar. 7.sınıfta LGS için yapacağımız en güzel şey; anlam bilgisi, paragraf içerikli sorular ve yeni nesil sorular çözmektir.

Paylaş ve Yorum Yap
Hemen Ara